Itt és itt már írtam a kóstolt borokról, most a maradék jegyzetekből kanyarintok egy összefoglalót, némi késéssel, “jobb későn, mint soha” felkiáltással.
Bock Capella 2006
Téglás-barnás gránát szín. Nincs olyan tejes-krémes illata, mint a korábban kóstolt Librának. Sok benne a tannin és az alkohol, a kevesebb több volna. Ízvilága közepesen komplex, sajnos a feketebogyós gyümölcsaromák kissé túlérett jelleget mutatnak. Lecsengése közepes és kellemesebb, mint a kortyközép, bár az alkohol kicsit befűti és édessé válik tőle. 7 Pont (90)
Gere Kopár 2008
Színe nem tipikus feketébe hajló csúcs Cuvee szín, hanem közép rubin árnyalatú. Illata sem igazán komplex, inkább a szokásosnak mondható villányi, szeder, füst és vanília érződik belőle. Ízben viszont itt találtam meg az egyik legszebb egyensúlyt a hordós aromák és a gyümölcsök között. Csersava nem túlzó, bár lecsengésében kicsit horzsol. (A borászat kóstoltatója szerint is ráférne még egy kis palackos érlelés.) 6 pont (88)
Tiffán Cuvee Carissimae 2008
Vaníliakrémes, nagybor illat. Az illatolás utáni első korty cseppet csalódás, a gyümölcsösség fokozatosan elillan, helyébe a keserű étcsokis ízek lépnek, emiatt kicsit túlzottan füstös és fanyar ízvilágba fordul át. A vége csontszáraz. Ezután a kóstolás után egy jelentősebb szünetet kellett tartanom, hogy valamennyire visszanyerjem az irányítást az ízlelőbimbóim felett. 6 pont (86)
St Andrea Hangács 2008
Pompás, fekete meggyes, cseresznyés illat, kellemes hordófűszerekkel. Savai kellően izgalmassá teszik a bort, ehhez a tannin szépen asszisztál, nem telepedik rá a gyümölcsös frissességre. Rendkívül erős 6 pont (89), bár kicsit mélyebb komplexitással és hosszabb lecsengéssel még akár több is lehetne.
Heimann Barbár 2009
Tiszta, intenzív, szépen csillogó bíbor szín. Komplex ízvilágát a sűrű, meleg, gyümölcsös illat, a túlérett, de nem lekváros szilva és feketeribizli vezeti. Savai kicsit élesek, tanninja kellemes, sima érzetű; nem kapar, nem harap. Édeskés jellegű, zamatos, mediterrán hangulatú bor. Pozitívuma a kifinomult hordó használat és a durva, száraz tanninok mellőzése. Kellemes lecsengésével jó emlékeket hagyva, benne volt az aznap kóstolt borok élmezőnyében. 7 Pont (91)
Kreinbacher Syrah 2009
Nagyon szép, hűvös karakterű, de izgalmas illat és ízvilágú bor. Áfonyás, szilvás ízét fűszerek foglalják szép keretbe, elsősorban finom borssal. Érezhető mennyiségű, de rendkívül kellemes érzetű csersavval rendelkezik. Lecsengése hosszú és még talán több élményt nyújt, mint a kortyközép. Óvilági elegancia, újvilági élvezet. 7 Pont (90)
Gere Syrah 2008
Hasonló ízek és illatok, mint a Kreinbachernél, de eleganciában elmarad mellette. Ezzel nem ezt a bort akarom elmarasztalni, hanem az előző érdemeit kiemelni. Íze komplex, a gyümölcsök mellett kellemes arányban találhatók benne különböző fűszerek, úgymint fahéj és feketebors. A 6 pont nem kérdéses, mivel fiatal tőkékről származik, a jövője talán még fényesebb, mint a jelene.
Elderton Barossa Shiraz 2008
Ragyogóan csillogó bíbor szín. Komplex és gyümölcsös. Átható feketeribizli íz, élénk savakkal és szolid füstösséggel, korrekt hordófűszerekkel. Elegánsabb és kifinomultabb az általam kóstolt legtöbb hazai Syrahnál. 7 pont (90)
Jásdi Ranolder 2009
A végére még egy fehér Jásdiéktól. Nagyon szépen harmonizál a Furmint gyümölcsössége az Olaszrizling mandulás-kesernyés ízvilágával. Jó illatú és szuper gyümölcsös. Igazi balatoni bor!
6 pont (88)
Vince 2012 maradék kóstolási jegyzetek
2012.05.04. 07:28 rszabi
Szólj hozzá!
Címkék: hatpontos hétpontos Ausztrália Eger Somló Szekszárd Vince Bock Gere Heimann Kreinbacher St Andrea Tiffán Elderton Jásdi Villány Balatonfüred-Csopak
A bejegyzés trackback címe:
https://bordogsag.blog.hu/api/trackback/id/tr814487217
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.