Nem mindennapi fickó Louis Barruol. 1992 óta viszi a több évszázados családi birtokot, emellett nem kevés szőlőt vásárol fel szerte a Rhone völgyben. Tekintve, hogy évek óta a térség egyik legnagyobb sztárborászáról van szó, ez egy jó lehetőség arra, hogy egy borász keze munkája végigvizslatásával az egész borvidéket alkotó települések közötti különbségeket megismerjük. Ehhez persze olyan árképzés kell, hogy ne keseredjen meg a korty az ember szájában a számlákat nézegetve. Van itt minden, mint a vursliban: fajtiszta syrahok cote-du-rhone apellációktól kezdve a Crozes-Hermitages-on át egészen Côte Rôtie-ig. A pince legizgalmasabb tételei a Gigondas házasítások, amikből évjáratonként akár féltucat is születik. A legmagasabbra taksált Hominis-Fides már 100 pontos ajánlást is kapott.
A mostani címszereplő a belépő a szortimentbe, én még tavaly rendeltem 11 euróért, de azóta már kilencért is lehet kapni, ami teljességgel nonszensz számomra, ugyanis azóta ez a bor besöpört egy 90 pontos értékelést, ami ebben az árkategóriában azért nem mindennapi, a borászat egy közepes árfekvésű bora pedig bezsebelte a winespectator-tól az év bora választáson az ezüstérmet. Végül is elég fura lenne azon fanyalogni, milyen olcsó lett ez a bor, csak annyit javasolnék mindenkinek, akinek módja van ezen az áron beszerezni, az ne habozzon, mert nagyon megéri az árát.
Klasszikusan komoly, sötét, feketébe hajló bíbor szín. Illatában erdei gyümölcsök, málna és eper, érett, de nem lekváros formában. A két magyar mellett (Lakitető és Barnatanya) szagolgatva teljesen idegenszerű volt az illata, szinte mintha nem is ugyanazon fajta gyümölcse lenne. A buja, húsos felszínű korty simogatóan terül el a szájban, nemcsak amiatt forgattam sokáig, hogy minél többet tudjak meg róla, hanem egyszerűen mert olyan jóleső érzést okozott. Sokszínű, gyümölcsös rétegek (szilva és málna) bomlanak ki egymás után, és az egészet még színezi a szépen érezhető, határozott, füstös karakter. Savai nagyon rendben vannak, a tannin picit húz, de tökéletesen beépül, utóízében előretör a syrah feketeborsos karaktere. Bár a pincészet alapboraként van aposztrofálva, máshol lehet, hogy ez lenne a prémiumkategória. Erős 7 pont (91). Nemcsak nekem tetszett.